Święto Dyni

„Dynie małe, dynie duże” - pod takim hasłem 19 października br. przedszkolaki z PP2 obchodziły Święto Dyni.

Uroczyste obchody święta otworzyła inscenizacja o przygodach pomarańczowej dyni, w wykonaniu dzieci z grupy III i V.

Tego dnia na przedszkolaki czekały liczne konkursy z dynią w roli głównej.  „Wędrująca dynia”, slalom z dynią, segregowanie pestek dyni, ,,Dynia górą – bokiem – dołem” to tylko niektóre konkurencje, w których zmierzyły się dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

Następnie każda grupa przystąpiła do ,,stworzenia” dyniowej abstrakcji. W tym celu dzieci wykorzystały dynie umoczone w farbie oraz szary papier.

Na zakończenie przedszkolaki wykonały  wraz z paniami Dyniowe Cudaki. Pomysłowości w pracach nie brakowało, a efekty zdobią hol naszego przedszkola ciesząc oczy dzieci i wszystkich codziennie odwiedzających  placówkę.

Uwieńczeniem tego dnia było zaproszenie dzieci do wykonania fotografii w dyniowej foto- budce przygotowanej specjalnie na tę okazję.

Mamy nadzieję, że wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

M.Ch.