Święto Niepodległości

11 listopada 1918 r. przeszedł do historii jako jeden z najważniejszych dni w dziejach naszego kraju. Po 123 latach zaborów, państwo polskie odrodziło się jako suwerenny kraj.

Co roku 11 listopada radujemy się, że żyjemy w wolnym kraju i możemy bez przeszkód uczyć się i pracować. Jest to dzień, kiedy powinniśmy również dzieci zapoznawać z trudną historią Polski, oczywiście w przystępny dla nich sposób.

Nasze „Pszczółki” tego dnia zapoznały się z legendą pt. „Lech, Czech i Rus”, znaczeniem symboli narodowych oraz pojęcia – niepodległość na podstawie filmiku edukacyjnego.

Ten dzień miał również część artystyczną. Przedszkolaki recytowały wiersz i śpiewały piosenkę o charakterze patriotycznym oraz samodzielnie wykonały kotyliony.

O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn państwowy, co było zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości w naszej grupie.