Święto Niepodległości w PP2 "Krasnal"

10 listopada 2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji przedszkolaki przyszły ubrane na galowo i świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków – dzień. Już wcześniej dzieci wykonały kotyliony i prace plastyczne z biało-czerwonymi symbolami narodowymi, a chętni wzięli udział w konkursie plastycznym o tematyce patriotycznej. Starszaki z grupy piątej „Pszczółek” wystąpiły z programem artystycznym. Mali artyści recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli z rekwizytami w barwach narodowych i maszerowali do pieśni patriotycznych. Ponadto odbyła się projekcja filmu o Polsce, dzięki której dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków i ważnych wydarzeń historycznych. Tego dnia wzięliśmy również udział w ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu”. Dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzięki udziałowi w takich wydarzeniach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Uroczystości Święta Niepodległości w PP2 zorganizowały nauczycielki: Bożena Kowalska i Aleksandra Tometczak wraz z wychowawczyniami grup.

Nagranie video