ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W PRZEDSZKOLU NR 2

Dnia 10 października 2013r. w Publicznym Przedszkolu Nr 2 odbył się uroczysty  DZIEŃ DRZEWA.

Dzień drzewa wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

My w naszym przedszkolu zdecydowaliśmy się spojrzeć w przyszłość, ponieważ naszym marzeniem jest żyć i cieszyć się pięknem przyrody. By te marzenia mogły się spełnić, należy szczególnie  w takich dniach zatrzymać się i zrobić coś dla natury.

Dzieci z Krasnala zaczęły przygotowania do tego święta już dużo wcześniej, wykonując pracę plastyczną pt. „Jesienne drzewa”. Była jarzębina, jabłonka, klon, dąb i świerk. Wszystkie prace ukazały wysoki potencjał dzieci i pań nauczycielek, zostały bardzo wysoko ocenione  a poszczególne grupy otrzymały nagrody. Nie zabrakło też wspólnych gier, konkursów i zabaw ukazujących znaczenie drzew dla człowieka i przyrody.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zasadzili na terenie przedszkolnym pięć drzew, przy których dzieci złożyły ślubowanie. Przedszkolacy uroczyście ślubowali: dbać o  posadzone przez nas drzewka, dbać o wszystkie inne drzewa, nie niszczyć drzew, nie łamać im gałęzi , zwracać uwagę osobom, które tego nie przestrzegają. Holl przedszkolny natomiast zmienił się w przepiękną wystawę jesiennych drzew.

Obchody dla wszystkich dzieci przygotowały pani Ewa Żulińska i Katarzyna Liberacka.

I kto powiedział, że jesienią jest nudno?

Tekst  i foto: Ewa Żulińska