ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT I ZBIERANIE KARMY

TEKST I FOTO K.G.

4 października przedszkolaki z PP 2 „Krasnal” obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji każda grupa wykonała plakat z wybranym przez siebie zwierzakiem. Wszystkie prace były wykonane w oryginalny sposób, bardzo zróżnicowanymi technikami. Każda z nich przyciągała wzrok i trudno byłoby wybrać najpiękniejszą.

Tego dnia odbyło się również spotkanie z przedstawicielami schroniska dla psów w Nowym Dworze Maz. Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych. Goście opowiadali dzieciom o życiu zwierząt w schronisku, uświadamiali dzieciom z jakich powodów i w jakich sytuacjach psy trafiają do ich ośrodka. Zwracali uwagę na właściwe traktowanie zwierząt, konieczność zapewnienia opieki i godnych warunków do życia oraz odpowiedzialności za nie. Dzieci dowiedziały się o możliwości i warunkach adopcji zwierzaków, a także formach pomocy dla mieszkańców schroniska.

Światowy Dzień Zwierząt w naszej placówce był także dniem rozpoczynającym akcję zbierania karmy, koców, zabawek i innych akcesoriów dla podopiecznych schroniska.

Ludzi o dobrych sercach, nie zabrakło i z każdym dniem przybywało artykułów zapełniających kosze. Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostali obojętni na los psiaków.

Po miesięcznej akcji, zapakowaliśmy zebrane dary i wyruszyliśmy do schroniska w Nowym Dworze Maz., aby przekazać je tym, którzy czekali na smakołyki oraz miękkie kocyki i poduszki. Dzieci z niecierpliwością czekały na tę wycieczkę. Na miejscu powitało nas donośne szczekanie i merdanie ogonków. Przedszkolaki były zachwycone, a niejedno z nich miało ochotę zabrać ze sobą jakiegoś psiaka.

Mamy nadzieję, że nasza skromna pomoc wywołała radość na pyszczka chociażby  części podopiecznych schroniska.