Bezpieczne ferie

Dnia 7 lutego br. w PP2 odbyło się spotkanie przedszkolaków ze strażnikiem miejskim, panem Marcinem Czyrką, na temat bezpieczeństwa w trakcie ferii. Strażnik opowiedział dzieciom o zagrożeniach czyhających w  czasie zimowej aury  oraz omówił sposoby pozwalające ich uniknąć. Przypomniał o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po oblodzonych chodnikach. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem zbiornikach wodnych. Udzielał wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu. Przedszkolaki  brały aktywny udział w dyskusji, wykazały się także znajomością numerów alarmowych. Na zakończenie spotkania gość podarował przedszkolakom odblaskowy znaczek, który mogą przykleić do wierzchniej garderoby. Bardzo dziękujemy panu Marcinowi za ciekawe i pouczające spotkanie.

M.Ch.