Biedronki w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim

W październiku grupa V „Biedronki” w ramach realizacji tematu „Moje miasto”, zawitała do Urzędu Miasta w Nowym Dworze Mazowieckim. Już od wejścia przedszkolaki zostały serdecznie przywitane przez pracowników urzędu. Po wybranych wydziałach urzędu oprowadzała nas Pani Ala Ochtyra, pracownik Wydziału Oświaty. Przedszkolaki  miały możliwość zwiedzenia  Sali Konferencyjnej, gabinetu Burmistrza.

Kolejnym punktem wycieczki był Urząd Stanu Cywilnego, gdzie w Sali Ślubów, kierownik USC, przybliżyła pracę swojego wydziału. Dzieci dowiedziały się, że w sali, w której się znalazły udzielane są śluby cywilne oraz organizowane są uroczystości rodzinne takie jak 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Następnie przedszkolaki odwiedziły biura Straży Miejskiej. Miały okazję zobaczyć jak działa monitoring w naszym mieście.

Na zakończenie dzieciaki zadawały pytania i deklarowały chęć odwiedzenia Urzędu w przyszłym roku.