Budowle z klocków lego

Dnia 4.02.2015r. dzieci z grupy V z Publicznego Przedszkola nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim odwiedziły największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO zorganizowaną na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Mnóstwo ciekawych ekspozycji budziło zachwyt w oczach dzieci. Mogły tam odnaleźć swoje ulubione zestawy, które posiadają w domu oraz te, o których marzą. Perłą wystawy był potężny statek kosmiczny znany z serii Gwiezdnych Wojen, jednakże największy zachwyt wśród dzieci wywołał premierowy pokaz największego na świecie statku- 11metrowego Titanica, który został zbudowany z 500000 klocków.

Wystawa ta łączy zabawę z edukacją. Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne- zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Takie zestawienie pozwala, i to nie tylko najmłodszym zwiedzającym, na poszerzenie wiedzy z zakresu historii, geografiiczy też architektury.