Czarownica Próchnica

Dnia 12 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Agencji Artystycznej „Prima”.
W bardzo zabawny i interesujący sposób poruszyli w swoim przedstawieniu zagadnienia dotyczące zdrowia i higieny. Dentysta Remigiusz krótko przypomniał naszym przedszkolakom jak należy się odżywiać i dbać o zęby, aby były zdrowe.

W przedstawieniu dzieci nie były tylko widzami, lecz zostały zaangażowane przez aktorów do powierzonych im zadań. Przedszkolaki wraz z aktorami wyruszyły w niezwykłą podróż, mającą na celu poszukiwanie „Czarownicy Próchnicy”. Na swojej drodze spotykają Krokodylka i szczoteczkę Matyldę, którzy pomagają im dotrzeć do Próchnicolandu, gdzie ukrywa się wspomniana Czarownica.

Tu rozgrywa się finałowa scena, która decyduje o zwycięstwie całej wyprawy Czarownica Próchnica została odmieniona-wyleczona przez dzielnego przedszkolaka, który umył Jej zęby (tu, brawa dla dzielnego Stefana z gr. III).

J.O.