Dziś w przedszkolu wielki bal…

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 2 w Nowym Dworze Maz. bawiły się w czwartek, 21.02.2019r, na balu karnawałowym.

Dzieci bawiły się w kolorowej, radosnej scenerii odpowiedniej na tę okazję. Jak co roku wszyscy wystąpili w barwnych i oryginalnych strojach przygotowanych przez rodziców. Tego dnia do naszego przedszkola przybyli piraci, strażacy, żołnierze, super-bohaterowie oraz królewny, motylki, księżniczki, wróżki.

Pani Prowadząca obdarzona imponującym talentem wokalnym zachęcała wszystkich małych i dużych do zabawy tanecznej. Wśród tańców była samba, tango, cha- cha, muzyczne hity tegorocznego karnawału, a nawet muzyka romantyczna. Każdy znalazł coś dla siebie. Przedszkolaki tworzyły długie korowody na czele, których stały panie wychowawczynie, tańczyły w parach, w kole, nie zabrakło również popularnych ,,kaczuch” Dominował jednak styl dowolny.

Odbył się również konkurs na najlepszego tancerza i tancerkę tegorocznego balu. Jak już rozbolały nogi od pląsów i wygibasów Pani Prowadząca zaprosiła wszystkich do zabawy w zgadywanie. Na przedszkolaki z PP2 nie było mocnych, udało się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Chętne dzieci maiły też możliwość udziału w zabawach ruchowych:

Wspólna zabawa dostarczyła wiele emocji a przy tym sprawiła wiele radości. Długo oczekiwany dzień pozostanie w pamięci dzieci na długi czas.

M.Ch.