Dzień Babci i Dziadka

W Publicznym Przedszkolu Nr 2 ,,Dzień Babci i Dziadka” był obchodzony w środę, 14.01.2015 r. Ta wyjątkowa uroczystość  na stałe zapisała się w kalendarz uroczystości w naszej placówce. Tego dnia  wnuczęta z grupy ,,Myszki” po raz pierwszy zaprosiły swoich ukochanych dziadków na uroczysty występ. Po krótkim przywitaniu gości przez panie wychowawczynie nadszedł czas na program artystyczny. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania, z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki okolicznościowe. Na zakończenie części oficjalnej mali artyści wspólnie zaśpiewali przybyłym gościom tradycyjne ,,Sto lat”. Za swój występ ,,Myszki” otrzymały gromkie brawa.

W dalszej części spotkania, w dowód wdzięczności, życząc zdrowia, pomyślności i szczęścia dzieci obdarowały Babcie i Dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami – kalendarzem na rok 2015.

Dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców udało się zorganizować słodki poczęstunek. To był dla wszystkich dzień pełen wzruszeń i pozytywnych emocji. Na twarzach dziadków dało się zauważyć niejedną łzę  a wszystkie dzieci cieszyły się, że poprzez swoją aktywność artystyczną wyraziły miłość do Babci i Dziadka.

M.Ch.