Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,

Którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie.

Lecz wiedzą o nim dzieci, i to już nie od dzisiaj

Dziś święto nad świętami:

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25 listopada dzieci z Przedszkola Nr2 w Modlinie Starym brały udział w obchodach Światowego Święta Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela „Pluszowego Misia”, który towarzyszył im przez cały dzień.

Przedszkolaki na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, następnie wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce. Odbyły się także konkursy m.in. przyciąganie garnka z miodem za sznurek, zbieranie misiowych przysmaków w zimowych rękawiczkach, wyławianie zębami kawałków jabłek z miski pełnej wody oraz rozwiązywały misiowy quiz. Nie zabrakło również konkursu dla wszystkich pań – rysowanie na sztalugach misia z zasłoniętymi oczyma.

Ponadto każda grupa przygotowała wiersz o misiu i zaprezentowała wszystkim misiom, które w tym dniu były w przedszkolu.

Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom odwiedziny prawdziwego Pluszowego Misia, który opowiedział dzieciom o sobie, rozmawiał i żartował, a także zadawał dużo misiowych pytań. Okazało się, że nawet misiowe zagadki nie były dla dzieci trudne. Wszystkie przedszkolaki chciały przytulić się do naszego gościa. Następnie dzieci zaprosiły misia do tańca i wspólnych tańcy.

Cała zabawa zakończyła się wspólnym poczęstunkiem – wspaniałym pysznym tortem w kształcie misia.

Święto Pluszowego Misia na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych uroczystości przedszkolnych.

Obchody Święta Pluszowego Misia dla wszystkich dzieci przygotowała pani Ewa Żulińska i Anna Gawińska.

Tekst i foto. Ewa Żulińska