Dzień Przedszkolaka

20 września w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Modlinie Starym odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka zorganizowane przez nauczycielki z grup I i IV. Plakat wywieszony na bramie przedszkolnej informował wszystkich, że w tym dniu przedszkolaki mają swoje święto. Uroczystość rozpoczęła się inscenizacją wykonaną przez nauczycielki oraz wspólnym odśpiewaniem „Hymn Przedszkolaka”. Wszystkie dzieci złożyły przyrzeczenie – obiecały, że będą dzielnymi i wzorowymi przedszkolakami oraz zobowiązały się do przestrzegania kodeksu postępowania. Szereg atrakcji towarzyszyło wspólnej zabawie w PP2. Na aktywny udział dzieci ze wszystkich pięciu grup składały się działania plastyczne i zabawy muzyczno-ruchowe. Dzieci wykonały postaci przedszkolaków z ozdobionych balonów, śpiewały, bawiły się i tańczyły. Na terenie przedszkolnym rysowały kredą na kostce chodnikowej. Powstała w ten sposób galeria prac dziecięcych, którą przedszkolaki pokazywały rodzicom w drodze powrotnej do domu. Całe spotkanie odbyło się w przyjaznej, swobodnej atmosferze. Zintegrowało ono i małe, i duże przedszkolaki z naszego „Krasnala”. Wszystkim dzieciom życzymy samych wspaniałych chwil w przedszkolu. Uroczystość przygotowały nauczycielki: Magda Chojnacka, Katarzyna Popławska, Aleksandra Burzyńska i Bożena Kowalska.

B.K.