Dzien Pluszowego Misia

Pluszowe misie towarzyszą dzieciom od stuleci. W roku 2002 dzień 25 listopada został ustanowiony Światowym Dniem Misia. To sympatyczne święto było obchodzone w naszym przedszkolu 23 listopada.

Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły swoje pluszowe misie. W rytmie muzyki dzieci prezentowały swoje przytulanki. Miały okazje odgadywać tytuły piosenek o misiach, układać puzzle, brać udział w konkursach o misiach. Smaczną częścią spotkania było zlizywanie miodku z talerzyka. Składaliśmy naszemu pluszakowi życzenia z okazji jego święta. Nie zbrakło tańców przy muzyce dziecięco – dyskotekowej. Na zakończenie zabawy każdy z uczestników otrzymał z rąk Pani dyrektor Marioli Zielińskiej słodki upominek.

Dla dzieci spotkanie to było sympatycznym wydarzeniem, w którym miś był głównym bohaterem. Ta zabawka jest nie tylko przytulanką ale również towarzyszem i przyjacielem każdego dziecka, bo trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia.

Obchody Święta Pluszowego Misia dla wszystkich dzieci przygotowała Pani Julita S. – Sz.

Tekst i foto: Julita Stolarska- Szutran