Już niedługo wakacje…

Dnia 6 czerwca br. odbył się ostatni w tym roku szkolnym koncert edukacyjny pt.: ,,Już niedługo wakacje…”. Program był utrzymany w pogodnym, wesołym nastroju. Muzycy wspólnie z młodymi słuchaczami zaśpiewali znane i lubiane utwory, które zazwyczaj rozbrzmiewają przy wakacyjnych ogniskach. Instrumenty zaprezentowane podczas spotkania to gitary oraz tamburyn.

Przez cały rok dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w koncertach muzyki ,,na żywo”, poznały różne gatunki muzyczne, instrumenty, tańce współczesne i dawne, sylwetki znanych kompozytorów. Co więcej, systematyczny udział w koncertach rozbudził w dzieciach zainteresowania muzyczne oraz nauczył właściwego odbioru muzyki. Prezentowane utwory były dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci a jednocześnie dawały możliwość aktywnego uczestnictwa  w koncertach.