Kolorowe zabawy

Wykorzystanie chusty animacyjnej to jeden ze sposobów na uatrakcyjnienie zajęć w grupie „Myszek”. Duża, niezwykle kolorowa chusta przyciąga wzrok, wzbudza zainteresowanie i zaciekawienie wszystkich uczestników zabawy. Dzięki chuście „Myszki” mogą doświadczyć różnych zabaw i animacji. Kolorowy i lekki „spadochron” pozwala organizować wiele zabaw integrujących naszą grupę. Chustę można podrzucać, można się pod nią chować, można po niej przetaczać przedmioty, można być na niej zakręconym i odkręconym. To wspaniały przyrząd do ćwiczeń tak ciała, jak i ducha dla naszych przedszkolaków. Chusta zaprasza dzieci do współdziałania (a nie współzawodnictwa), uczy czekania na swoją kolej, dzielenia się, doskonali spostrzegawczość i refleks, uczy przestrzegania zasad i słuchania poleceń, ćwiczy poczucie rytmu, pobudza wyobraźnię i gwarantuje dużo ruchu pełnego dobrej zabawy. Dzięki niej zajęcia u „Myszek” są atrakcyjne, a dzieci chętnie biorą w nich udział.

B.K.