Koncert

Dnia 18.02.2019r. przedszkolaki z PP2 uczestniczyły w niezwykłym koncercie. Agencja Artystyczna "Promocja" zaproponowała w ramach koncertu muzyki na żywo spotkanie z wirtuozowskim instrumentem - cymbałami. Niezwykłość instrumentu wypływa z faktu, że w profesjonalnej wersji nie jest on znany w Polsce i Europie Zachodniej. Cymbały są znane na Białorusi, dzięki szkole gry założonej przez Josifa Żynowicza. Tam też odbywa się międzynarodowy konkurs gry na cymbałach.

Podczas programu muzycy wykonali dziesięć kompozycji na cymbały solo i z towarzyszeniem fortepianu. Po raz kolejny okazało się, że zabawa przy melodiach muzyki poważnej też może być ciekawa i atrakcyjna. Dzieci z PP 2 czekają na kolejny występ muzyków.

M.Ch.