Koncert muzyki na żywo pt.: ,,Barwy dźwięku tajemnica”

Dbając o wszechstronny rozwój osobowości naszych wychowanków tradycyjnie rozpoczynamy nasze spotkania z muzyką na żywo.

„Barwy dźwięku tajemnica” to tytuł pierwszego koncertu z udziałem muzyków, który odbył się w naszym przedszkolu 16 września 2019r. Nie było ani poważnie, ani nudno bo wiemy, że muzyka pobudza wyobraźnie i wprowadza w dobry nastrój.

Przedszkolaki miały niecodzienną możliwość wysłuchania gry na trąbce - instrumencie dętym blaszanym, najpopularniejszym z tej grupy instrumentów. Zapoznały się budową oraz techniką wydobywania dźwięku.

Wiele pozytywnych emocji dostarczyła również artystka grająca na misach i gongach.  Śpiewne a jednocześnie dość przenikliwe brzmienie tych instrumentów wywołało duże skupienie wśród dzieci, które malowało się na wszystkich twarzach.

Na scenie swoich sił próbowały odważne przedszkolaki nagrodzone, przez zgromadzoną publiczność, gromkimi brawami.

Ciekawy repertuar sprawił, że wszyscy czekamy niecierpliwie na kolejny występ artystów.

M.Ch.