Koncert

Dnia 23.09.2021r.po długiej przerwie gościliśmy muzyków Agencji Artystycznej „Promocja”.

Tegoroczne spotkania rozpoczął koncert pt.: „Na wesoło i poważnie”. Wystąpili muzycy: puzonista, altowiolista, muzyk grający na pile oraz pianista. Zagrali kompozycje klasyczne, jak i przykłady lżejszej, weselszej muzy.

Mogliśmy wysłuchać między innymi takie utwory jak: „Skrzypek na dachu” -kompozytor Jerry Bock,

Tango „La cumparsita” komp. Gerardo Matos Rodriguez, koncert „Zima” „Cztery pory roku” -kompozytor A. Vivaldi, „Marsz Torreadora” z opery „Carmen” -kompozycji Georges’a Bizeta, i wiele innych.

Dzieci wysłuchały koncertu z wielkim zainteresowaniem. Najwięcej emocji dostarczył Pan Sławomir, który przebrany za pana konserwatora z pomocą Bartka uciął kawałek drewna. Jakże wielkie było zdziwienie przedszkolaków, kiedy zaczął grać na swoim instrumencie-pile.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z muzykami, którzy zawsze są „balsamem „dla naszych uszu.

J.O.