Koncerty muzyki poważnej w naszym przedszkolu

Muzyka, jako jedna z dziedzin sztuki odgrywa ogromną rolę w życiu każdego dziecka. Stanowi pewien rodzaj odprężenia psychicznego, wzbogaca doświadczenia, rozwija uczucia i wyobraźnię, dostarcza dużo radości i piękna. Ponadto, częsty kontakt dziecka z muzyką przyczynia się do kształtowania jego emocjonalnego i poznawczego stosunku do otaczającego go świata.

Dlatego też dbając o wszechstronny rozwój osobowości naszych wychowanków, w tym roku szkolnym, w naszym przedszkolu będą odbywały się koncerty muzyki poważnej organizowane przez Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki.

Program koncertu obejmuje:
- prezentację wybranego w danym miesiącu instrumentu
- muzykę klasyczną znanych kompozytorów
- piosenki odpowiednio dobrane tematycznie
- słowo (proza lub wiersz)

* Koncerty będą odbywać się w każdy drugi czwartek miesiąca z wyjątkiem przypadających w tym dniu przerw świątecznych, dni ustawowo wolnych od pracy i ferii. W takim przypadku koncert będzie przesunięty na inny termin.