Konkurs ekologiczny

Szczególnie ważne jest rozpoczęcie edukacji ekologicznej już w przedszkolu. Dzieci przedszkolne uczą się szybciej i łatwiej, dlatego można wyrobić w nich właściwe postawy ekologiczne. Właściwa edukacja dzieci od pierwszych lat spędzonych w przedszkolu przyniesie oczekiwane owoce w postaci ludzi świadomych zagrożeń, aktywnie działających na rzecz czystej Ziemi.

Dużo mówimy na zajęciach o ekologii, bierzemy udział w różnych konkursach i akcjach o takim właśnie charakterze.  Wewnątrz naszego przedszkola w grupie „Myszki” został zorganizowany konkurs o tematyce ekologicznej. Dzieci odpowiadały na pytania, odgadywały zagadki, układały obrazki, rozpoznawały pory roku. Z zadania wywiązały się bardzo dobrze. Za udział w konkursie dzieci zostały nagrodzone.

Po zakończeniu konkursu, jak co roku dzieci  nie zapomniały o sprzątaniu Świata. Zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki i worki ochoczo przystąpiły do sprzątania najbliższego otoczenia dając tym samym przykład innym. Pamiętajmy stare  przysłowie „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”

J.S.Sz