Konkurs plastyczny „Moja książeczka”

Wiek przedszkolny to czas, w którym kształtują się różne nawyki, w tym czytelnicze. Warto wykorzystać ten moment i systematycznie rozbudzać ciekawość czytelniczą u dzieci.

Osiągnąć to można poprzez wprowadzanie różnych zabaw i zajęć, które łączą się z treściami wychowania społecznego, zdrowotnego, estetycznego.

W naszym przedszkolu organizowane są sytuacje edukacyjne poświęcone książce. Jedną z nich był zorganizowany przez grupę „Biedronki” konkurs plastyczny „Moja książeczka”.

Zadaniem uczestników  konkursu było stworzenie książeczki wspólnie z rodzicami i przedstawienie jej rozwiązania w formie plastycznej w formacie A3, dowolną techniką plastyczną. Wpłynęło bardzo dużo prac. Zostały one wyeksponowane na wystawie w holu przedszkola.

Wszystkie prace zostały przyjęte z dużym uznaniem. W dniu 15 lutego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu z udziałem laureatów, dzieci z przedszkola oraz członków Komisji konkursowej w składzie pani wicedyrektor Anna Sykus oraz nauczycielki z poszczególnych grup.

Komisja oceniająca podkreśliła inwencję, zaangażowanie, pomysłowość oraz oryginalność technik użytych w pracach. Poziom prac był bardzo wysoki. Trudno było wybrać tą jedną najładniejszą bo poziom był wyrównany, dlatego wszystkie prace zostały nagrodzone. Nagrody w postaci książek wręczyła pani wicedyrektor Anna Sykus.

Wszystkim autorom serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i włożony wysiłek. Gratulujemy wspaniałych pomysłów i życzymy dalszych sukcesów.

J.S.Sz