Konkurs wiedzy o kraiach UE

Hasło „Jestem Europejczykiem” promujące Unię Europejską, dnia 12maja zjednoczyło wszystkie grupy przedszkolne.

Zorganizowano dla dzieci konkursy wiedzy o krajach należących do Unii Europejskiej. Dzieci obejrzały bajkę edukacyjną o UE. Pobudzając swoją wyobraźnię, szybko i bezpiecznie, a przy tym różnymi środkami lokomocji podróżowały po europejskich państwach, rozpoznając: flagę, stolicę, zabytki, język...

Przez zabawę dzieci znacznie poszerzyły zasób wiadomości dotyczących państw Unii Europejskiej, co rozbudziło dziecięcą ciekawość poznawania świata.

Celem naszego spotkania było:

przybliżanie dzieciom kultury i dorobku krajów wspólnoty europejskiej,

rozbudzanie ciekawości dzieci poprzez poznawanie piękna i bogactwa wybranych krajów Unii Europejskiej, jak tradycje, zwyczaje,

kształtowanie wśród dzieci tolerancji wobec innych ludzi,

kształtowanie tożsamości narodowej dziecka, jego poczucia więzi ze swoim krajem i zintegrowaną Europą.

J.O.