Mamo, Tato pobawmy się razem

15 listopada br. w Publicznym Przedszkolu nr 2 odbyło się spotkanie integracyjne dla rodziców i dzieci z grupy „Zajączki” pod hasłem „Mamo, Tato- pobawmy się razem”.

Wspólna zabawa rodziców i dzieci z grupy III miała na celu wzajemne poznanie się i integrację. Poprzez wykorzystanie metod werbalnych, ruchowych i muzycznych, wszyscy uczestnicy mieli możliwość wspólnej, aktywnej zabawy. Bardzo dużą atrakcję stanowiła dla dzieci chusta animacyjna oraz zabawy przy muzyce. Dzięki ćwiczeniom ruchowym opartych na metodzie Weroniki Sherborne, przedszkolaki mogły współpracować z rodzicami i rówieśnikami, zwiększyć poczucie pewności siebie i bezpieczeństwa w otoczeniu.

Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem rodziców, którzy chętnie wzięli w nim udział. Całemu spotkaniu towarzyszyła miła, przyjazna atmosfera pełna radości i swobody.

Tekst i foto: PP 2, nauczycielki gr. III