Mamutowo

W dniu 7 czerwca br., dzieci z PP2 odwiedziły niezwykły świat zabaw ,,Mamutowo” koło Nowego Miasta. Na nasze przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Dzieci przez cały dzień mogły korzystać z dużego placu zabaw, na którym mieściła się  warownia z zamkiem, Stefa Pirata, Małpi Gaj, liczne domki tematyczne m.in.: Domek Baby Jagi, Komnata Śpiącej Królewny, Chatka Kubusia Puchatka a także Klub Malucha. Do dyspozycji najmłodszych była również piaskownica, dmuchane zjeżdżalnie oraz basen z łódkami, który cieszyły się dużym powodzeniem.

W mini zoo przedszkolaki zapoznały się z różnymi gatunkami polskich i egzotycznych

zwierząt. Dzieci podziwiały: lamy, owce rasy wrzosówka, kucyki, mini świnki, króliki oraz konie. Chętne przedszkolaki mogły dotknąć i pogłaskać mieszkańców farmy. Dużą atrakcją dla wszystkich uczestników wycieczki był przejazd wozem konnym po okolicznych duktach leśnych.

Po wyczerpujących zabawach nadszedł czas na pyszny obiad.

Niestety to co dobre szybko się kończy. Za dzień pełen beztroskiej zabawy przedszkolaki podziękowały uśmiechem i wyruszyły w drogę powrotną do przedszkola. Długo nie czekając, pełne wrażeń i emocji ,,odpłynęły” w błogi sen.

M.Ch.