Myszki 2015/2016

MYSZKI

Jesteśmy grupą trzy- i czterolatków. Jest nas dwadzieścioro: 9 dziewczynek i 11 chłopców. Po wakacjach chętnie spotkaliśmy się z naszymi paniami w dawnej sali. Jednak dla niektórych dzieci jest to pierwszy rok w przedszkolu i czasami trudno im jeszcze rozstać się rano z rodzicami. W naszej sali mamy dużo kolorowych i ciekawych zabawek. Budujemy z klocków, bawimy się układankami, lalkami, samochodami, oglądamy książeczki i słuchamy bajek, które czyta nam nasza pani. Lubimy się razem bawić, uczestniczymy w zajęciach, rysujemy, malujemy, lepimy, słuchamy muzyki, śpiewamy, tańczymy, ćwiczymy z różnymi przyborami i bawimy się na placu zabaw. Bierzemy udział w przedszkolnych uroczystościach, konkursach, teatrzykach, wycieczkach i spacerach. W naszym przedszkolu uczymy się samodzielności, dbania o porządek, poznajemy zasady funkcjonowania w grupie. Uczymy się zgodnej zabawy, poznajemy zasady bezpieczeństwa w przedszkolu i w naszym najbliższym otoczeniu, zdobywamy nowe doświadczenia i zawieramy nowe znajomości. Jesteśmy grupą integracyjną, w której już od najmłodszych lat uczymy się wrażliwości na drugiego człowieka, akceptacji i tolerancji. Wspólnie bawimy się, uczymy, pracujemy i pomagamy sobie nawzajem. Z każdym dniem znamy się coraz lepiej i coraz lepiej czujemy się w przedszkolu. Przecież przedszkole otwiera przed nami nowy, ciekawy świat zabawy i nauki. Bardzo lubimy niespodzianki i z zaciekawieniem czekamy na to, co przygotują dla nas nasze panie.

Znalezione obrazy dla zapytania obrazki dla dzieci

Moje przedszkole

Tata ma pracę, mama ma pracę,

Starsza siostra przyjaciół w szkole,

A ja mam swoje przedszkole.

Jest moje, bo tutaj jest moja pani i moi koledzy.

Jest moje, bo tu moja skarbnica wiedzy.

Tu w szatni jest miejsce na moje ubranie.

Tu się uczę, bawię i jem śniadanie.

Jest najlepsze, choć o innych wiem niewiele,

Ale tutaj chodzą moi wszyscy przyjaciele.