Myszki na warsztatach kulinarnych

Dzieci z grupy MYSZKI w dniu 26 kwietnia 2016r. wybrały się na wycieczkę do  Domu Gościnnego państwa Piekarczyk w Kroczewie. Przedszkolaki uczestniczyły w bajkowym spektaklu pt. ,,Kraina pyszności”, w trakcie którego podziwiały przygody dwójki przyjaciół oraz ich odmiennego spojrzenia na to, co zdrowe. Dzieci utrwaliły podstawowe wiadomości na temat owoców i warzyw oraz ich wartości odżywczych pozytywnie wpływających na organizm człowieka.

Następnie zostaliśmy zaproszeni na warsztaty kulinarne. ,,Pod okiem” pana kucharza ,,Myszki” przygotowały pizzę. Samodzielnie ugniatały i formowały ciasto w kształt koła.  Dekorowały dobierając swoje ulubione składniki. Gotowe pizze zostały upieczone. Nadeszła oczekiwana przez wszystkich chwila – degustacja.

Pizza była wyśmienita.

Dziękujemy właścicielom za możliwość uczestnictwa w warsztatach.

M.Ch.