Obchody Narodowego Święta Niepodległości w PP2 „Krasnal”

10 listopada 2022 roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane na galowo. Wszyscy mieliśmy przypięte kotyliony, a w przedszkolu dominowały dekoracje w barwach biało-czerwonych. Podniosły charakter Święta dodały występy artystyczne dzieci. Mali artyści recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli z rekwizytami w barwach narodowych i maszerowali do pieśni patriotycznych. Z dumą wzięliśmy również udział w ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu” i całym przedszkolem odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzięki udziałowi w takich wydarzeniach przedszkolaki pogłębiają wiadomości na temat ważnych wydarzeń historycznych, symboli narodowych i od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu. Uroczystości Święta Niepodległości w PP2 zorganizowały nauczycielki: Bożena Kowalska, Joanna Podłucka, Anna Gawińska wraz z wychowawczyniami grup.

HYMN w wykonaniu PP2

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej Galerii.