O tańcach, pieśniach i zwyczajach Indian

Dnia 27 kwietnia br. PP2 odwiedzili niezwykle barwni goście - członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Huu-Ska Luta” z Torunia.

Tym razem dzieci miały okazję przenieść się do tajemniczego świata Indian. Artyści przybyli w oryginalnych strojach wywołując duże zaciekawienie wśród młodej publiczności. Goście opowiedzieli o ciekawych zwyczajach i kulturze Indian Ameryki Północnej oraz zaprezentowali tańce indiańskie. Do wspólnej zabawy tanecznej została zaproszona grupa maluszków. Przedszkolaki podziwiały również taniec nikap oraz taniec kobiecy w wykonaniu artystów. W trakcie spotkania widzowie usłyszeli interesującą indiańską legendę o flecie, a także o łapaczu snów Ojibwa. Odważni i mężni chłopcy wybrali się na ,,polowanie”, gdzie wypatrywali bizonów.  W ciekawy sposób zaprezentowano broń - łuk, strzelbę – winchester, biżuterię, wyroby artystyczne oraz przedmioty codziennego użytku.

Była to fascynująca przygoda. Dzieci pełne wrażeń pożegnały przybyłych artystów gromkimi brawami.

Przedszkolaki z PP2 z niecierpliwością czekają na kolejną ,,podróż” z Agencją Artystyczną ,,Promocja”.

M.Ch.