Od Vivaldiego do Piazzolli

W  marcu gościliśmy w naszym przedszkolu Trio Akordeonowe Free Accordions. Zespół  odnosi sukcesy na wielu ważnych koncertach i festiwalach. Muzycy są jednymi z najwybitniejszych akordeonistów młodego pokolenia w Polsce.

W programie zabrzmiała zarówno muzyka klasyczna, jak i bardziej współczesne wybitne kompozycje, także te z kręgu muzyki rozrywkowej. Wysłuchaliśmy utworu organowego Jana Sebastiana Bacha „Toccata D-mol”. Kolejny utwór skomponował Antonio Vivaldi. Usłyszeliśmy też „Zimę” – fragment  „Czterech pór roku”. Wrażenie zrobiła również na przedszkolakach „V Symfonia” Ludwiga van Beethovena. Podobała się także wszystkim muzyka do włoskiego tańca ludowego tarantela, skomponowana przez Gioachino Antonio  Rossiniego „La Danza”. Podziwialiśmy piękno bałkańskiej muzyki ludowej oraz muzykę z baletu Arama Chaczaturiana „Gajane”, a także taniec kaukaski Lesginka.

Wiele pozytywnych emocji wywołał wśród dzieci quiz ,,Jaka to bajka?” Dzieci szybko zgadywały, że to muzyka z bajki: Koziołek Matołek, Kolargol, Miś Uszatek, Reksio, Zaczarowany Ołówek, Porwanie Baltazara Gąbki, Bolek i Lolek.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z muzyką na żywo.