Piknik rodzinny

W Publicznym Przedszkolu Nr 2 w dniu 1 czerwca br. odbył się coroczny Piknik Rodzinny. Brały w nim udział dzieci uczęszczające do naszego przedszkola wraz z najbliższymi. Uroczystość na stałe zapisała się w kalendarzu imprez organizowanych przez placówkę. Celem spotkania było zachęcenie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi oraz  dostarczenie wszystkim zgromadzonym wielu okazji do uśmiechu, radości i dobrego nastroju. Pogoda również sprzyjała, pomimo braku słońca atmosfera była wspaniała. Na przedszkolaki czekało wiele atrakcji.

Na powitanie zgromadzeni goście obejrzeli spektakl w wykonaniu dzieci z gr. III, IV i V. Przedszkolaki zaprezentowały się w przedstawieniu, w którym leśne ekoludki pomagały księżniczce Śmieszce wygnać złą Macochę i Smog. Dziewczynki zatańczyły „Taniec Kropelek”, który symbolizował czystą wodę. Własnoręcznie wykonane kostiumy oraz interesująca gra naszych małych aktorów spotkała się z uznaniem przybyłej publiczności.

Następnie  ,,pod okiem” pana Łukasza przedszkolaki ze wszystkich grup zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności taneczne.

Fantastyczną zabawę zapewnił Teatr ,,Gargulec” pod przewodnictwem Pana Biedronki. Dzieciom zaoferowano mnóstwo konkursów ruchowych, w których każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Nie zbrakło również zabaw tanecznych.  ,,Stonoga”, ,,Krasnoludek”, ,,Turbo Kaczuszki” to tylko niektóre propozycje, które zachęciły dzieci do spontanicznego, wesołego tańca i śpiewu.

Po radosnej, wspólnej zabawie można było się posilić m.in. kiełbaskami z grilla oraz smakołykami przygotowanymi przez rodziców.

Dziękujemy Rodzicom za przybycie i wspólną zabawę!

M.Ch.