Pożegnanie przedszkola

„Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć, o tym jak żyć, co robić i jak się w życiu odnaleźć, nauczyłem się w przedszkolu. Mądrość nie znajduje się na szczycie akademickiej góry, ale tam, przy piaskownicy w przedszkolu.”

(Robert Fulghum)

Bo w przedszkolu dowiedzieliśmy się jak:

Dzielić się wszystkim, grać uczciwie, nie bić innych, sprzątać po sobie, nie brać rzeczy, które do mnie nie należą, przeprosić, kiedy kogoś zranisz, myć ręce przed jedzeniem, prowadzić życie zrównoważone - codziennie trochę się poucz, trochę porozmyślaj, porysuj, coś namaluj, trochę pośpiewaj i potańcz, pobaw się i trochę popracuj, zdrzemnij się po południu. Wychodząc w świat, uważaj na ruch uliczny: weź kogoś za rękę i trzymajcie się razem. Bądź świadomy cudów: przypomnij sobie nasionko fasoli w plastikowym kubku; korzenie idą w dół, roślina rośnie w górę i nikt tak naprawdę nie wie, dlaczego i jak to się dzieje, ale wszyscy właśnie tacy jesteśmy. Złote rybki, chomiki, białe myszki i nawet tamto małe nasionko fasoli - wszystko umiera. My też. A potem przypomnij sobie baśnie i pierwsze słowo, które poznałeś - największe słowo ze wszystkich - PATRZ. ( Robert Fulghum)

I tak 22.06.2022r.zakończyła się przedszkolna przygoda dla dzieci z gr. „Pszczółki” ...

Sześciolatki po raz ostatni wystąpiły na przedszkolnej scenie. Był to czas wzruszeń, refleksji i niejednemu z obecnych zakręciła się łezka w oku. Zwieńczeniem naszej pożegnalnej uroczystości było rozdanie dyplomów. Pani dyrektor, dziękowała przedszkolakom za te chwile pełne wzruszeń i pozytywnych emocji, były także podziękowania dla rodziców, którzy w szczególny sposób byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i służyli swoją bezinteresowną pomocą.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nasze mury, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej.

Życzymy im sukcesów na nowej, szkolnej drodze życia. A na najbliższe dni, samych słonecznych chwil i wspaniałych, wakacyjnych przygód!