Policjant w Przedszkolu

Na zaproszenie nauczycielki z grupy V gościliśmy w placówce oficera  Pana Szymona Kożniewskiego  z Komendy Powiatowej Policji  w Nowym Dworze Mazowieckim.

Rozmawiał on z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na drodze; przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi ich obca osoba.

Nasz gość zademonstrował także różne przedmioty, które wykorzystuje w swojej pracy. Dzieciaki losowały z „Czarodziejskiego worka” przedmiot , o którym następnie  opowiadał Pan oficer. Przedszkolaki mogły  również przymierzyć czapkę oficera  policji. Na zakończenie spotkania dzieci  zadawały pytania dotyczące codziennej pracy policjanta.

Największą atrakcją okazał się radiowóz policyjny do środka, którego przedszkolaki bardzo chętnie wchodziły.

Dzieci  miło spędziły czas, ucząc się i bawiąc. Na zakończenie Pan Policjant podarował dzieciom odblaski.