Port lotniczy Modlin

W październiku  dzieci z grupy V ”Biedronki”  pojechały zwiedzać Port Lotniczy w Modlinie. Celem wycieczki było zaznajomienie dzieci z pracą ludzi na lotnisku i jego funkcjonowaniem.

Plan wycieczki był bardzo atrakcyjny. Najpierw zwiedziliśmy terminal. Następnie zaopatrzeni w identyfikatory musieliśmy przejść przez odprawę bagażową i celną. Przechodziliśmy przez specjalne bramki, które potrafią wykryć wszystkie metalowe przedmioty i prześwietlić bagaż. Tu dzieci miały okazję dowiedzieć się, czego nie należy wnosić na pokład samolotu i co zrobić, aby odprawa odbyła się szybko i sprawnie.

Po zakończeniu odprawy, przed płytą lotniska spotkaliśmy się z koordynatorem ruchu naziemnego, który opowiedział nam o swojej pracy.

Następnie autokarem pojechaliśmy do punktu Straży Pożarnej. Mogliśmy zobaczyć nowoczesne wozy strażackie, strój strażaka. Największe wrażenie zrobiła  na nas wielkość wozów strażackich.

Dużą atrakcją wycieczki był pokaz sprzętu do odśnieżania płyty lotniska oraz spotkanie z opiekunem drapieżnych ptaków, które „pracują” na lotnisku. Zadaniem orłów i sokołów jest odstraszanie  ptaków, aby nie zagrażały lądującym lub startującym samolotom.

Podczas wycieczki mieliśmy okazję obserwować startujące i lądujące samoloty.

Dziękujemy Panu Prezesowi Piotrowi Okienczyc, Pani Kasi Roszkowskiej oraz wszystkim pracownikom, którzy włączyli się w organizację naszej wycieczki oraz prezenty, które otrzymały przedszkolaki.