Powitanie Wiosny

Czwartek 21marzec 2013 r. to w Publicznym Przedszkolu nr 2 bardzo wyjątkowy dzień.

Od samego rana było bardzo radośnie i trochę tajemniczo. Wszystkie dzieci i panie tego dnia przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Zaraz po śniadaniu przedszkolaki udały się na POSZUKIWANIE WIOSNY, które rozpoczęły się od przedstawienia teatralnego pt. „Witamy Wiosnę” w wykonaniu grupy integracyjnej. Dzieci piosenką, tańcem i wierszykami wypędziły Zimę a powitały utęsknioną Wiosnę.

Następnie dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w wiosennych grach i zabawach. Było budzenie przyrody i zwierząt do życia przy utworze „Poranek” Greeg’a, segregowanie obrazków i przyporządkowanie do odpowiedniej pory roku oraz malowanie świata na zielono i wiele innych.

Po czym wszystkie dzieci z piosenką na buzi i własnoręcznie zrobionymi instrumentami muzycznymi udały się na wiosenny spacer ulicami Modlina.

Na koniec dzieci ozdobiły przedszkolny teren malując kredą piękne kolorowe kwiaty.

Po tak wyczerpującym dniu wszyscy powrócili do Przedszkola na zielony obiad –Zupę Shreka i kluski królewny Fiony.

Odchody powitania wiosny dla wszystkich dzieci przygotowała pani Ewa Ż, Anna G  i Ela S.

Tekst i foto: Ewa Żulińska