Rodzinny konkurs plastyczno – techniczny „Świąteczna choinka”

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Modlinie Starym zorganizowany został rodzinny konkurs świąteczny.

Czy można sobie wyobrazić święta Bożego Narodzenia bez mieniącej się setkami kolorów, strojnej damy, choinki? Chyba nie.

Choinka jest nieodłącznym elementem tradycji bożonarodzeniowej, traktujemy ją  jako symbol nadziei i radości, a najmłodsi utożsamiają ją z niczym innym, jak tylko z prezentami, bowiem to właśnie pod choinką w wigilijny wieczór czekają na nie upragnione podarki.

I tak  w naszym przedszkolu dzieci wraz z rodzicami robiły prace, które przedstawiały właśnie bożonarodzeniową choinkę.  Forma, wielkość i technika pracy była  dowolna. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 12 grudnia 2012 roku. Każde dziecko na forum z dumą prezentowało swoją choinkę i otrzymywało od pani Dyrektor zasłużony upominek. Efekt pracy był zadziwiający. Choinki są przepiękne, pomysłowe i niepowtarzalne. Stanowią one teraz wystawę a przede  wszystkim zdobią  holl naszego przedszkola .

Rodzicom i dzieciom dziękujemy  za zaangażowanie i udział w konkursie.

Tekst i foto E.Ż, B.K.