Spotkanie integracyjne

Mamo, Tato pobaw się  ze mną…

Pod takim hasłem, 20 maja 2013 roku, grupa Muchomorków z Publicznego Przedszkola Nr 2 bawiła się wraz z Rodzicami.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym integracyjnym tańcem ,,Krasnoludek”.

Następnie Dzieci wraz z Rodzicami odrysowali i ozdobili swoje  dłonie  według własnego pomysłu. Po czym nastąpiła prezentacja ukończonych dzieł oraz podział  uczestników na dwie drużyny, zadaniem każdej z nich było stworzenie z wcześniej wykonanych dłoni zwierzątka. Rodzice i Dzieci wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością podczas wykonywania tego zadania.

W dalszej części spotkania przedszkolaki wraz z Rodzicami bawiły się ćwicząc wykorzystując metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Dzięki takiej aktywności przedszkolaki mogą lepiej odkryć własne możliwości, uczyć się współpracy z innymi, a jednocześnie kształtują poczucie bezpieczeństwa, akceptacji samego siebie oraz nabierają pewności siebie.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy słuchali muzyki relaksacyjnej oraz przekazali sobie ,,iskierkę”  przyjaźni.

Wspólne spotkanie dostarczyło wiele radości Dzieciom i ich Rodzicom.