Spotkanie Wielkanocne

Jednym z najpiękniejszych polskich świąt jest Wielkanoc. Z tymi właśnie świętami związana jest prawdopodobnie największa liczba zwyczajów i tradycji. Niestety, wiele z nich już zaginęło. Naszym zadaniem jest dbanie o to, aby nie zostały do końca zapomniane, kultywowanie ich i przekazywanie następnym pokoleniom.

W celu podtrzymywania zwyczajów świątecznych, gr.V „Owieczki” z PP 2 zorganizowała spotkanie pod hasłem „Wielkanocne zabawy” z udziałem dzieci i rodziców. Przedszkolaki najpierw zaprezentowały przygotowany wspólnie z nauczycielkami program artystyczny, a następnie zaprosiły gości do zabaw integracyjnych , tematyką nawiązujących do zbliżających się świąt. Rodzice wspólnie z dziećmi wykonali również pamiątkowe pisanki, z których stworzyliśmy wystawę. A było co podziwiać, gdyż wykonawcy popisali się wielką pomysłowością i oryginalnością, zarówno pod względem wykonywanych wzorów jak i zastosowanych materiałów.

Wszyscy uczestnicy spotkania, zarówno dzieci jak i rodzice, byli zadowoleni i świetnie się bawili. Wspólnie podejmowane działania nie tylko dostarczyły radości, ale także wprowadziły w atmosferę Świąt Wielkanocnych.

Krystyna Grabarczyk