Spotkanie wigilijne

Boże Narodzenie to czas magiczny, radosny. Czas pełen zadumy, refleksji, rodzinnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował  również w naszej grupie, 16 grudnia. Tego dnia odbyło się wigilijne spotkanie z rodzicami. Bożonarodzeniowy klimat dopełniały okolicznościowe dekoracje, lampki, choinka oraz odświętnie nakryty stół z poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Podniosłym momentem spotkania był krótki program artystyczny w wykonaniu ,,Myszek”. Dzieci z zaangażowaniem śpiewały utwory o tematyce świątecznej, zaprosiły także przybyłych gości do wspólnej kolędy.

Dodatkowo spotkanie wzbogacił integracyjny taniec, co więcej rodzice aktywnie włączyli się do wspólnej zabawy. Wykonywali zadania: rozpoznawanie świątecznych przysmaków za pomocą zmysłów, przedstawianie prezentów świątecznych w kalamburach słownych, a następnie wraz ze swoimi pociechami wykonali ozdobę choinkową - bombkę.

Dużo pozytywnych emocji wywołała wizyta wyjątkowego, najważniejszego dla przedszkolaków gościa – Świętego Mikołaja, który podarował ,,Myszkom” upominki.

Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane pierniczki.

Wigilia w naszej grupie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, na długo pozostanie w naszej pamięci. Takie szczególne momenty wzmacniają  wzajemne relacje, integrują dorosłych i dzieci.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie  oraz czynny udział

w spotkaniu.

M.Ch.