Spotkanie z rodzicami

„ĆWICZYMY I BAWIMY SIĘ Z MAMĄ I TATĄ W PRZEDSZKOLU”

26 października br. w Publicznym Przedszkolu nr 2 w grupie I odbyło się spotkanie integracyjne dla dzieci i rodziców pod hasłem: „Ćwiczymy i bawimy się z mamą i tatą w przedszkolu”. Nauczycielki przygotowały szereg ćwiczeń i zabaw bazujących na Metodzie Ruchu Rozwijającego i pedagogice zabawy. Wiele z tych ćwiczeń stanowiło dla naszych „Jeżyków” dużą atrakcję i wesołą zabawę, a także zintegrowało grupę. Ponadto stworzyło możliwość twórczego działania oraz pobudziło ich spontaniczność i aktywność. Podczas wspólnej zabawy rodzice i dzieci mogli lepiej poznać się i pogłębić wzajemne relacje. Ruch w tej metodzie jest bowiem zabawą, pozwalającą na przeżycie radości i dzielenie jej z innymi. Dużą atrakcję stanowiły dla dzieci chusta animacyjna oraz zabawy przy muzyce, w których rodzice chętnie wzięli udział. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość wspólnej, aktywnej zabawy. Integracyjna forma spotkania sprzyjała dobrej zabawie i pozwoliła miło spędzić czas. Towarzyszyła mu przyjazna atmosfera pełna radości i swobody. Spotkanie dla dzieci i rodziców zorganizowały nauczycielki Bożena Kowalska, Magda Chojnacka i Katarzyna Liberacka.

B.K.