Spotkanie z weterynarzem

15 maja dzieci z grupy Myszki z Publicznego Przedszkola nr 2 gościły Panią weterynarz, Agatę Bielecką, mamę Zosi. W odwiedziny przyszła ze swoimi podopiecznymi. Pani Agata spotkanie rozpoczęła od ważnych i ciekawych informacji na temat zwierząt, omówiła ich wygląd, cechy charakterystyczne oraz przedstawiła poszczególne gatunki i rodziny zwierzą.

Następnie opowiedziała o pracy weterynarza. Dzieci dowiedziały się jak wygląda i co zawiera teczka pani doktor, strój, w który ubiera się do operacji chirurgicznych. Ciekawostką było również to, że są różne wielkości stetoskopu, dobierane odpowiednio do wielkości zwierząt. Dużą  frajdą była możliwość posłuchania jak bije serce psa, oraz zaobserwowanie jak zachowują się jego oczy podczas badania.

Końcowa część spotkania była naprawdę ekscytująca. Pani Agata przedstawiła przedszkolakom zwierzęta, które przyprowadziła ze sobą na zajęcia. Dzieci miały okazję pogłaskać króliczki, poczuć jak dużo waży żółw i przekonać się, że wcale nie jest taki wolny jak mówi przysłowie. Niewątpliwie największą atrakcją dla dzieci była możliwość dotknięcia węża i dla odważnych założenia go na szyję.

Na zakończenie dzieci dostały od pani Agaty  drobne upominki – oczywiście – z wizerunkiem zwierząt.

W imieniu przedszkolaków z grupy Myszki dziękujemy Pani Agacie Bieleckiej za ciekawe i pouczające spotkanie.

Tekst i foto: Nauczycielki gr.IV