Strażnik miejski w Krasnalu

Dnia 20 listopada nasze przedszkole odwiedził Strażnik Miejski.  Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczny przedszkolak”. Nasz gość tłumaczył przedszkolakom jak ważne jest dbanie o własne  bezpieczeństwo.

Zaprezentował przedszkolakom filmy edukacyjne na temat zachowań wobec dzikich zwierząt i obcych  psów. Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób zachować się gdy zaczepia je nieznajoma osoba, że nie należy ulegać pod żadnym pozorem propozycjom i namowom osób nieznajomych. Materiały dydaktyczne  jakie przywiózł ze sobą funkcjonariusz ułatwiły przekazanie informacji przedszkolakom. Entuzjazm wzbudziły akcesoria oraz elementy uposażenia, które można było dotknąć i przymierzyć. Przedszkolaki w czasie spotkania mogły wykazać się swoją wiedzą bo wyczerpująco odpowiadały na pytania zadawane przez strażnika, wykazały się również znajomością numerów telefonów alarmowych.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od Strażnika Miejskiego drobne upominki: odblaskowe breloczki mające poprawić ich widoczność na drodze, dzieci natomiast  wręczyły miłemu Gościowi dyplom. Dziękujemy nowodworskiej Straży Miejskiej za pomoc w realizacji tematu „Bezpieczny przedszkolak”.

J.S-Sz.