Teatr BAJ

W dniu 17 lutego 2014r. grupa IV „Jeżyki” wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrała się na wycieczkę do Teatru „Baj” w Warszawie na najbardziej znaną baśń  Hansa Christiana Andersena pt. „Królowa Śniegu”.

„Królowa Śniegu” prezentowana w Teatrze Baj zaskoczyła, ale była też oczywiście wierna oryginałowi. Widzowie, śledzącym losy małej Gerdy wędrującej po świecie w poszukiwaniu przyjaciela, zmierzyli się z pytaniem o istotę zła, która zmusza do postrzegania wszystkiego w krzywym zwierciadle.  Po licznych przygodach i niebezpieczeństwach dziewczynka dociera do Lodowego Pałacu Pani Zimy i odnajduje w nim Kaja, lecz z sercem zamienionym w bryłkę lodu. Jednak władza Królowej Śniegu nie sięga tam, gdzie zaczyna się miłość. To jest klucz do zwycięstwa nad złem. Dzięki miłości i wytrwałości mała i jej czyste, gorące uczucie roztapia zamienione w bryłkę lodu serce Kaja i uwalnia go spod władzy złej Pani.

Pierwsza wizyta w teatrze była dla dzieci ogromnym przeżyciem. Cały spektakl obejrzeli w wielkim skupieniu i ciszy.  Dzięki niezwykłej plastyce i pięknym lalkom w spektaklu panowała atmosfera baśniowości. Po zakończeniu przedstawienia wszyscy opowiadali o swoich wrażeniach i przeżyciach. Do przedszkola wrócili pełni energii i z dużym uśmiechem na twarzy.

Niestety, jak to w teatrze nie pozwolono nam robić zdjęć podczas trwania spektaklu, lecz nie omieszkaliśmy wejść na tą dużą scenę i wykonać pamiątkowe zdjęcie.

A.Z.