WARCABOWE MISTRZOSTWA PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 15 XII 2016 r. w Publicznym Przedszkolu nr. 2 w Nowym Dworze Mazowieckim, odbyło się podsumowanie i wręczenie  nagród dla uczestników Warcabowych Mistrzostw Przedszkola.

Do naszego turnieju zgłosiło się 38 uczestników 18 -6 latków, 20 – 5 latków. W całym turnieju rozegrano 32 partie warcabowe.

Zmagania przedszkolaków rozegrano systemem pucharowym, w dwóch kategoriach wiekowych 5 i 6 latków . Do finału zakwalifikowało się 6 zawodników.

Wyniki przedstawiają się następująco –

w kat. 5 latków

I msc. zajął Tymon Stolarski

II msc. zajął Wiktor Błoński

III msc. zajął Szymon Stempka

w kat. 6 latków

I msc. zajął Marcel Bysiek

II msc. zajął Marcel Rokicki

III msc. zajęła Anna Tendera

I miejsce oraz tytuł Mistrza Przedszkola  zdobył 5 latek  TYMON STOLARSKI

II miejsce oraz tytuł  I vice Mistrza Przedszkola zdobył 6 latek   MARCEL BYSIEK

III miejsce oraz tytuł II vice Mistrza Przedszkola zdobył 6 latek  MARCEL ROKICKI

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem samych przedszkolaków jak również zaangażowaniem rodziców ,którzy solidnie przygotowywali swoje pociechy, rozgrywając i rozpracowując poszczególne strategie rozgrywanych partii warcabowych.

Celem rozgrywek było propagowanie  spędzania wolnego czasu poprzez grę w warcaby oraz inne gry planszowe.

Gry planszowe są często lekceważone i pomijane jako nudne i niemodne.

Podczas gier planszowych dzieci są skazane na współpracę, rywalizację, budowanie wzajemnych relacji.  Taki sposób spędzania wolnego czasu   wspomaga rozwój intelektualny dzieci, uczy poprzez zabawę.

Ponadto gry planszowe uczą zasad komunikacji międzyludzkich, zasad społecznych, uczą wygrywania, ale też znacznie trudniejszej – sztuki przegrywania. Warto pamiętać, że umiejętności społeczne we współczesnym świecie są zwykle cenniejsze, niż encyklopedyczna wiedza, zarówno w procesie edukacji, jak też późniejszej karierze zawodowej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, życzymy sukcesów !!!