Warcabowe Mistrzostwa Przedszkolaków

Dnia 16.04.2018 r .w Publicznym Przedszkolu Nr.2 w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się podsumowanie  Warcabowego Turnieju o Mistrzostwo Przedszkola.

Do turnieju zgłosiło się 56  zawodników – 24 sześciolatków oraz  32 pięciolatków.

Rozegrano 53 partie warcabowe podczas eliminacji ,półfinałów oraz finału.

Do finału w kat. pięciolatków dostało się 5 – pięciolatków z gr. IV

-Michalina Tometczak , Katarzyna Tendera, Ula Sukiennik, Pola Jaworska, Adam Cholewiński

oraz 3 –pięciolatków z gr. III

Igor Siwek, Lena Stankiewicz, Michał Szachnowski.

Ze względu na emocje związane z rywalizacją nie rozegrano finału o I ,II, III msc. w kat Pięciolatków.

Natomiast w kat. sześciolatków  Finał  przebiegł bardzo sprawnie w duchu,, fair play ‘’

Na I msc.  uplasował się –Wiktor Błoński  oraz uzyskał  tytuł  WARCABOWEGO MISTRZA PRZEDSZKOLA 2018 r.

II msc.       -   Igor Siwek         – I vice Mistrz  Przedszkola

III msc.      – Lena Kopańska – II vice  Mistrzyni  Przedszkola

IV msc.      -  Jakub Łyźniak     - III vice  Mistrz  Przedszkola

Sukcesem  dzieci  naszego Przedszkola jest   umiejętność gry w warcaby , profesjonalne podejście dzieci  oraz rodziców ,którzy  z wielkim zaangażowaniem dopingowali swoim pociechom  rozgrywając w domach  poszczególne partie warcabowe, opracowując strategie które pomogły   odnieść zwycięstwo.

Gry planszowe wspomagają rozwój intelektualny dzieci, uczą poprzez zabawę, ich ogromną zaletą jest integracja w grupie, zacieśnianie więzi międzyludzkich .Uczą zasad komunikacji międzyludzkich, zasad społecznych, uczą wygrywania , ale też- znacznie trudniejszej – sztuki przegrywania.

Brygida Małkiewicz.