Warsztaty z ceramiki

19 grudnia w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Modlinie Starym dzieci z grupy Myszki i Zajączki uczestniczyły w warsztatach plastycznych z ceramiki.

Profesjonalne warsztaty, w których wzięły udział dzieci z grupy III i IV przeprowadził przedstawiciel pracowni ceramicznej „Pepito”. Na początku zapoznał dzieci ze swoją pracą,  opowiadał o technikach i różnych rodzajach gliny , które wykorzystują ceramicy. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały gościa,  który demonstrował także swoje gotowe okazy z ceramiki. Następnie zaprosił dzieci do stanowisk i praca przedszkolaków ruszyła pełną parą. Dzieci wspólnie z zaproszonym gościem zgodnie ustaliły, że będą lepiły bałwanka. Zgodnie z instruktażem (ponieważ lepienie z gliny wcale nie jest takie łatwe)  po 30 minutach bałwanki były gotowe. Ciekawostką również było to, iż wykonane prace trzeba wypalić w specjalnym piecu w bardzo wysokiej temperaturze . Zatem na krótko dzieci pożegnały się z bałwankami. Na koniec wizyty dzieci wręczyły Panu Pawłowi podziękowanie i obiecały, że będą niecierpliwie czekały na następne spotkanie, na którym będą swoje bałwanki kolorowały.

W imieniu przedszkolaków z grupy Myszki i Zajączki dziękujemy Panu Pawłowi za interesujące i miłe spotkanie.

Tekst i foto. Nauczycielki  gr.III