Wigilia grupowa

Świąteczny klimat zapanował  w naszym przedszkolu 18 grudnia. Dzieci z PP2 wraz z paniami spotkały się na wigiliach grupowych. W tym wyjątkowym dniu rozmawialiśmy o  obyczajach i tradycjach świątecznych, o tym jak będziemy spędzać Boże Narodzenie wśród najbliższych, w domach.

Podniosłym momentem każdego spotkania było dzielenie się opłatkiem, wszyscy życzyli sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Oczywiście na wigilijnym stole nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw. Dzieci smakowały barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, kapustę z grochem, rybę po grecku. Dodatkowo każde spotkanie wzbogaciło wspólne śpiewanie kolęd. Takie szczególne momenty utrwalają wiedzę na temat tradycji oraz zwyczajów świątecznych, ale również wzmacniają  wzajemne relacje pomiędzy dziećmi.

M.Ch.