Wizyta w bibliotece

Dnia 18 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Modlinie.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich bywało wcześniej w bibliotece ze swoimi mamami bądź babciami. Jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru. Pierwszy kontakt z książką dzieci mają bardzo wcześnie, ponieważ bliscy czytają im często różne książki na przykład przed snem na dobranoc. W przedszkolu również nie ma chyba takiego dnia, aby nie przeczytać dzieciom choć jednej bajki czy opowiadania. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak bardzo ważnym w rozwoju dziecka jest rozbudzanie zainteresowania książką. Cenne informacje, które zdobywamy poprzez czytanie książek są nieocenione - to kopalnia wiedzy. Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę do domu, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę.

Wypożyczyliśmy sporo książek, które czytamy na odpoczynku, „Pszczółki” obiecały ,że zwrócimy je całe i niezniszczone. :)

Na zakończenie wizyty dzieci zostały obdarowane zakładkami do książek i słodkim cukiereczkiem, zaś same podarowały Pani bibliotekarce  własnoręcznie wykonaną mini-książeczkę oraz rysunki z poznanych do tej pory baśni, opowiadań, legend i bajek.  Dzieci złożyły obietnicę, że niedługo wrócą do biblioteki tzw. krainy książek, co dla mnie jako nauczyciela jest bardzo ważne i potwierdza celowość działań w mojej pracy.