Wspólne zajęcia z grupą Myszek

W ostatnim tygodniu stycznia w grupie ,,Jeżyki” tematem zajęć była praca pani kucharki.  27.01.17r. do wspólnej zabawy zaprosiliśmy grupę ,,Myszek”.

Podczas zajęć dzieci zostały mianowane na prawdziwych kucharzy. Zanim jednak to nastąpiło musiały pomyślnie ,,przejść test” na kucharzy. Przedszkolaki m.in. wyszukiwały atrybuty potrzebne do pracy kucharza, rozpoznawały za pomocą dotyku różne produkty spożywcze oraz ich smaki.

Wszystkie dzieci zaliczyły zadania i mogły przystąpić do ,,pracy”. ,,Myszki ‘’ i ,,Jeżyki” wspólnie ugotowały tanecznym krokiem do utwór J. Straussa ,,Polka trish – trasch” -  zupę.  Udało się również stworzyć ,,kuchenną orkiestrę ”, która towarzyszyła gotowaniu. Następnie młodzi kucharze przystąpili do przygotowania deseru. Temu wezwaniu towarzyszył utwór ,,Wałkowaniec”.

Zabawa była pyszna!!! O czym świadczą szerokie uśmiechy naszych małych kucharzy J

M.Ch.