Z WIZYTĄ U WETERYNARZA

TEKST I FOTO K.G.

Grupa IV „Myszki” z PP 2 wybrała się na wycieczkę do Centrum Zdrowia Zwierząt w Nowym Dworze Maz.- Osiedle Młodych. Dzięki uprzejmości lekarzy, dzieci miały okazję zapoznania się z pracą weterynarza. Państwo Marta i Dariusz Traczyk z wielką cierpliwością i profesjonalizmem opowiadali o swojej pracy, pokazywali przedszkolakom wyposażenie lecznicy, różnorodny sprzęt oraz narzędzia i objaśniali jego zastosowanie w leczeniu zwierząt. Dzieci zwiedziły gabinet zabiegowy, salę operacyjną, pomieszczenie do wykonywania RTG oraz pomieszczenie, w którym przebywają mali pacjenci po operacji.

Najwięcej emocji i zdziwienia wzbudziło oglądanie przez mikroskop bakterii i pszczelich nóżek. Z równie wielką ciekawością dzieci obserwowały „operację” przeprowadzaną przez pana doktora na pluszowym kotku. Same bardzo chętnie dokonywały szycia.

Dzięki wizycie w lecznicy dzieci poznały sposoby przekazywania nam informacji przez zwierzęta (mowa ich ciała). Dowiedziały się także, jak rozpoznać pierwsze symptomy choroby u swojego zwierzaka, jak mu pomóc i jak dbać, aby szybko powracał do zdrowia. Myślę, że dzięki tej pouczającej wycieczce, uświadomiły sobie również, iż zwierzęta chorują i cierpią tak samo jak ludzie, a każdy właściciel musi troszczyć się o swojego pupila.

Dziękujemy lekarzom z Centrum Zdrowia Zwierząt za miłe przyjęcie naszej grupy.